Bakan ÇELİK Kanal A'da Açıklama Yapacak PDF Yazdır E-posta
Yazar Mustafa TURAN   
Çarşamba, 18 Nisan 2012 16:41

Görüş Farkı Programında, Ömer ŞAHİN'in Konuğu olacak olan Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK, Sözleşmelilere kadro verilecek mi? sorusunu Kanal A da açıklama yaptı.

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Faruk Çelik katıldığı bir televizyon programında 5393 sayılı kanun kapsamında sözleşmeli belediye çalışanlarına ve taşeron işçilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Gazeteci Ömer Şahin:Sözleşmeliler ne zaman kadroya geçecek. 5393'lüler var, kadro bekliyor. İBF'liler var. Yani burda tek tek sayamayacağım ama yoğunlaşanları söylüyorum. İşte atanamayan öğretmenler var. İsterseniz 5393'ten başlayalım.
Gazeteci Ömer Şahin:5393 konusunda net bir tarih bekleniyor.
Bakan Faruk Çelik:Bu konuyla ilgili ben defalarca açıklama yaptım. Ama arkadaşlar ısrarla her televizyon programımızda bu soruları artarak sürdürüyorlar. Bu konu görüşülmüş konuşulmuş tarafımızdan incelenmiş sayın başbakanımıza sunulma aşamasında. Neden sayın başbakanımıza takdim edemedik bir uygun bir süreç olmadığı için iki konuyla bağlantısı yok diyelimki siz petrol ile ilgili bir kanunun görüşürken bu konuyu ortaya atmanın değerlendirmenin bir anlamı yok. yani bizimle ilgili bir gündem önümüzdeki günlerde sözkonusu bakanlığımızla ilgili çeşitli gündem maddeleri var. bunların görüşülmesi bir de taşeron işçileri, taşeron işçilerinin yaşadığı sorunlar var. bu ve benzeri konularımız bakanlar kurulumuza geldiği zaman buda bizim gündemimizde çalışılmış bir konu 17800 yerel yönetimlerde çalışan, belediye de çalışan  sözleşmeli personelin durumunu o bakanlar kurulunda netleştireceğiz.
Gazeteci Ömer Şahin: Yani sizin çalışmanız bitti. O çalışmada kadroya geçiyorlar mı?
Bakan Faruk Çelik:Bizim çalışmamız bitti. Bunun kaynağı şurdan kaynaklanıyor.Sayın başbakanımız seçim döenminde belediye de çalışan sözleşmelilerle ilgili böyle bir sözünün olduğunu bize ifade ettiler. Bizde kendilerine dedikki sayın başbakanın böyle bir söz vermişse  hiçbir sözü yerde kalmamıştır bu sözüde yerde kalmaz. Henüz ben o CD ye ulaşamadım. Ama böyle bir sözü var ise biz bunu gerçekleştiririz dedik. Ve bu çerçevede sayın başbakanımıza ben ilettiğimde bakın dedi bir çalışma yapın diye söyledi. Çalışmamız hazır. Ama uygun bir zemin içerisinde bakanlar kuruluna bunu takdim ettiğimizde...

Gazeteci Ömer Şahin: O çalışmanızın ne olduğunu sonucunu...
Bakan Faruk Çelik: Sayısı nedir, maliyetleri nedir, pozisyonları nedir, konumları nedir, sözleşmelilerin kadroya geçişte meydana gelecek olan farklılıklar nelerdir...
Gazeteci Ömer Şahin: Ne zaman gelir efendim bakanlar kuruluna, gündeme gelir yani?
Bakan Faruk Çelik: Mevcut taslaklarla ilgili çalışmalarımız olacak bu bakanlar kurulu ayın 2 sinde bir bakanlar kurulu var. Ayın 2 sinden sonraki bakanlar kurulunda gelebilir. yani konu sayın başbakanımıza iletilmiştir. sayın başbakanımız bize çalışma yapmamızı söylemiştir. Ama yaptığımız çalışmayı bizim sayın başbakanımıza henüz takdim etmediğimizi arkadaşlara bir kez daha ben burdan ifade edeyim.

Sayın başbakanımızın talimatıyla eğer böyle bir sözü olmuşsa yapılacak şey onların kadroya alınmasıdır. Bu görüşmeyi sayın başbakanımızla yapıp açıklamayı kendilerine yaparız. umarım mayıs ayında bu işle ilgili ne söylenecekse söyleriz

VİDEO

Kanal-A

18.04.2012 Tarihli Görüş Farkı Programı


 

Yorumlar  

 
0 #7 2012-12-04 20:36
sn çelik .sn başbakanım biz polislere 10 yıldır söz verildi ama söz yerini bulmadı bizde sözünü tutacağını umarak 4 gözle bekliyoruz
Alıntı
 
 
+5 #6 2012-04-24 08:09
bu gidişle yakında ekim demeye başlayacaklar, yazık be cd' ymiş, gelsinler biz videoları bulup teslim ederiz!!! yalanlar oyalamalar nereye kadar?
Alıntı
 
 
+3 #5 2012-04-20 15:48
Merhabalar. Öncelikle böyle bir sayfa kurduğunuz için teşekkür ederim.Belediyede çalışan sözleşmelilerin sesi olduğunuz aşikar.Soruma gelecek olursak ben İstanbulda bir ilçe belediyesinde sözleşmeli olarak çalışmaktayım.Belediye personeliyim fakat taşeron firmaya bağlıyım.Acaba yasada yapılacak olan değişiklik beni de etkileyecek mi? Ben de kadrolu olabilecek miyim? Teşekkürler.
Alıntı
 
 
+1 #4 2012-04-20 11:08
Alıntı
 
 
+6 #3 2012-04-20 05:39
sayın Bakanımız çalışma yapmış ama CD ' ye henüz ulaşamamış. valla danışmanları bulamıyorsa googleda aratsınlar çıkıyor, gündeme getirecek ortam memur toplu sözleşme görüşülürken olabilirdi. yani petrol görüşülmüyordu o zaman. kusura bakmayında hepimiz lisans mezunu adamlarız, feleğin çemberindende geçtik,açık net tarih lazım ne zaman olacak
Alıntı
 
 
+6 #2 2012-04-19 09:56
sn.bakanımızın konuyla ilgili her yeni açıklaması, bir öncekine göre daha bir olumsuz hava sergilemekte ve bir kanıt arayışı varmış(cd örneği) gibi gelmekte. bembirsen bu konunun üzerinde ciddi olarak durmazsa sanki daha çok bakanlar kurulu bekleriz biz.
Alıntı
 
 
+3 #1 2012-04-19 05:36
iyi yine ekime kadar dememiş:)))))
Alıntı
 

Yorum ekle

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren,Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


Güvenlik kodu
Yenile